Za nočitev in prehrano udeleženci srečanja poskrbijo sami.
Priporočamo namestitev:
polni penzion: 29 €Organizator ni odgovoren za morebitne nesreče, izgube, kraje ipd. med bivanjem udeležencev Mednarodnega srečanja saksofonistov v Novi Gorici. Uradna jezika sta slovenščina in angleščina.
nazaj na vrh strani >>
Lev Pupis (Slovenija), umetniški vodja mednarodnega srečanja
Lev Pupis je po uspešnem šolanju na Srednji glasbeni šoli v Ljubljani in maturi na Gimnaziji Poljane odšel študirat saksofon na Univerzo za glasbo na Dunaj, kjer je v razredu prof. Vrhovnika leta 1998 z odliko diplomiral. Med leti 2000-03 je bil na študiju saksofona v Parizu, kjer je diplomiral na Visoki stopnji v razredu prof. J. Y. Fourmeauja (Premier Prix) in uspešno opravil še specializacijo pri prof. Vincent Davidu.V času študija je prejel več nagrad na domačih in tujih glasbenih tekmovanjih in se s samostojnimi recitali ali pa v komornih sestavih predstavil občinstvu na Dunaju, v Skopju, Parizu, Ljubljani, Aveiru, Zagrebu in Valenciji.Kot solist z orkestrom je koncertiral v dunajski radijski hiši, kjer je izvedel Scaramouche, D. Milhauda. Kot orkestrski glasbenik sodeluje s priznanimi simfoničnimi orkestri: Mozarteum orkester iz Salzburga, Radijski simfonični orkester z Dunaja, Simfonični orkester RTV Slovenija, Orkester Slovenske filharmonije, Orkester Slovenske vojske...Poleg solistične in komorne glasbene aktivnosti, deluje Lev Pupis tudi kot glasbeni pedagog in poučuje saksofon na srednjih glasbenih šolah v Ljubljani in Celju, več let pa kot mentor sodeluje na mednarodni poletni šoli saksofona v Novi Gorici, kjer bo letos obenem tudi umetniški vodja.V letu 2005 je Lev Pupis na Univerzi za glasbo na Dunaju z odliko opravil magistrski študij in prejel naziv magister artium. Trenutno opravlja specialistični študij saksofona na Akademiji za glasbo v Ljubljani, pod mentorstvom prof. Matjaža Drevenška. Je član in soustanovitelj glasbenih zasedb: Ensemble 4SAXESS, Trio Ad Libitum in duo Sax.Org.
nazaj na vrh strani >>
Jean-Yves Fourmeau (Francija)
Jean-Yves Fourmeau izhaja iz velike francoske šole klasičnega saksofona in pripada skupini glasbenikov, ki z zanosom dostojanstveno zastopajo barve tega instrumenta. V njegovih rokah saksofon zažari ne glede na to, ali ga uporablja kot solist, komorni glasbenik, član orkestra ali pedagog.Njegova kariera je izjemna: že pri sedemnajstih je dobil prvo nagrado na pariškem nacionalnem konservatoriju CNSM in zmagal na tretjem ciklu komorne glasbe za saksofon in piano. Igral je z berlinskimi filharmoniki, kot solist je nastopil za francoski radio ter ustanovil kvartet, ki nosi njegovo ime in velja za enega najboljših v svetovnem merilu. Uči na pariškem narodnem konservatoriju Cergy-Pontoise, kamor na njegova predavanja prihajajo študenti s celega sveta. V letih 2000 in 2001 je bil gostujoči profesor na ameriški Univerzi Indiana v Bloomingtonu, bil pa je tudi umetniški svetovalec za družbo Yamaha. S svojim delom prispeva k umetniškemu in zvokovnemu razvoju saksofona ter širi njegov repertoar. Je tudi direktor zbirk glasbenih edicij Billaudot.Fourmeau koncertira in vodi “masterclasse” po Evropi, Aziji, Kanadi, ZDA in Avstraliji. Posnel je enajst zgoščenk in je edini saksofonist, ki ga najdete na izdajah “Philips classic”.
nazaj na vrh strani >>
Jasper Blom (Nizozemska)
Jasper Blom je eden vodilnih tenorskih in sopranskih saksofonistov generacije mlajših nizozemskih jazz glasbenikov in eden najbolj vsestranskih glasbenikov v Beneluksu. Študiral je z Daveom Liebmanom, Bobom Brookmeyerjem, Herbom Gellerjem, Joejem Lovanom in drugimi ter nastopal z Leejem Konitzem, Chetom Bakerjem, Natom Adderleyjem, Bobom Brookmeyerjem, Georgeom Dukeom, Randy Crawford, Davidom Liebmanom, Conradom Herwigom in drugimi svetovno znanimi glasbeniki.Dvakrat je dobil evropsko jazz nagrado in igral na večjih jazz festivalih po Evropi, Aziji, Karibih in Kanadi ter po evropskih in ameriških klubih. Kot vodja ansambla je posnel pet zgoščenk z različno glasbo, od energičnega hardbopa do improvizacijske glasbe. Blom uči jazz saksofon na amsterdamskem konservatoriju, igra in komponira pa tako sodobno improvizirano glasbo kot jazz. V različnih glasbenih sestavih ga je moč redno slišati na Nizozemskem in po Evropi.Je prvi mož tria Red, Yellow & Blue, v katerem sta tudi bobnar Martijn Vink in basist Frans van der Hoeven, ki združuje akustični jazz in elektronsko glasbo. S pianistom Harmenom Fraanjeom in svetovno znanim basistom Heinom van de Geynom ima akustični trio, z newyorškim pianistom Davidom Berkmanom pa vodita kvartet Dialect, v katerem so sodelovali tudi Tom Rainey, Matt Wilson in Ed Schuller.Z vrhunskim kitaristom Jessejem van Rullerjem, dobitnikom Monkove nagrade, vodita kvartet, v katerm je tudi Willie Jones III. Blom je tudi član več zasedb, med katerimi so European Quintet italijanskega klavirskega mojstra Enrica Pieranuzzija, sekstet nizozemskega bobnarskega veterana Pierra Courboisa, improvizacijski big band Tetzepi, Big Bizar Habit Marca van Vugta, zasedba Fernanda Lameirinhasa, Grote Brokken, glasbenice Corrie van Binsbergens in mnogih drugih.
nazaj na vrh strani >>
Miha Rogina (Slovenija)
Miha Rogina se je po diplomah na Akademiji za glasbo v Ljubljani v razredu prof. Matjaža Drevenška, pariškem narodnem konservatoriju Cergy-Pontoise v razredu prof. Jean-Yves Fourmeauja in na konservatoriju CNR v Versaillesu v razredu prof. Vincent Davida izpopolnjeval še na Eastman School of Music, Rochester, New York, pri profesorjih Chien-Kwan Linu in Mattu Pivecu (jazz). Trenutno zaključuje študij na Conservatoire National Supérieur de Musique de Paris pri prof. Claude Delangleu.Prejel je osem prvih nagrad na mednarodnih tekmovanjih in dve prvi nagradi na državnem tekmovanju. Omeniti velja prvo nagrado na mednarodnem tekmovanju Marco Fiorindo v Italiji, prvo nagrado na mednarodnem tekmovanju za pihala Pacem in terris v Bayreuthu v Nemčiji, prvo nagrado na mednarodnem tekmovanju Adolphe Sax - L'Hay-Les Roses v Parizu in prvo nagrado na mednarodnem tekmovanju za pihala v španskem Benidormu.Za seboj ima koncerte po Evropi, Kitajski, Ameriki in Japonski, kot solist pa nastopa z orkestri kot so Hofferska filharmonija, Dunajski simfoniki, Slovenska in Mariborska filharmonija. Za svoje kulturno-umetniške dosežke je prejel študentsko Prešernovo nagrado.
nazaj na vrh strani >>
Primož Fleischman (Slovenija)
Srednjo šolo je obiskoval na Srednji glasbeni in baletni šoli, Ljubljana (na teoretskem, instrumentalnem in jazz oddelku). Leta 1998 je z odliko diplomiral na ljubljanski Akademiji za glasbo v razredu prof. Matjaža Drevenška. Študiral je na Berklee College of Music v Bostonu, ZDA. Na državnih tekmovanjih mladih glasbenikov je prejel tri prve nagrade, med njimi eno s kvartetom saksofonov, s katerim je prejel tudi Škerjančevo nagrado in Malo plaketo Občine Ljubljana. Kot solist je nastopil z orkestri, kot so Big band RTV Slovenija, Orkester Slovenske filharmonije, Simfonični orkester RTV Slovenije, Slovenska Opera in balet, Pihalni orkester Slovenske policije, Big band Slovenske vojske. S skupino Stop the band je leta 1998 posnel zgoščenko, za katero je ansambel prejel štiri nagrade Zlati petelin, med drugim tudi za najboljšo jazz izvedbo in najboljšo jazz ploščo. Nastopil je na mednarodnih jazzovskih festivalih v Ljubljani, Idriji, Mariboru, Varšavi, Rimu, Novem Sadu, Beogradu, Zagrebu, Kumanovu, Splitu, Reki, Šibeniku, Gradcu, na Dunaju, v Bruslju, Carigradu in Parizu. Igra v različnih glasbenih zasedbah in sicer v mednarodnem jazz sekstetu European Jazz Conection, world music ansamblu Fake Orchestra, etno pop zasedbi Caminoigra, klasičnemu kvartetu saksofonov Ensemble 4SAXESS, kantavtorskem kvartetu Borisa Cavazze, hrvaški fusion skupini Elvis Stanić Group...Uči saksofon na jazz oddelku na Srednji glasbeni šoli v Ljubljani, igra prvi alt saksofon v Big bandu RTV Slovenije, hkrati pa končuje magistrski študij jazz analize na Akademiji za glasbo v Ljubljani na oddelku za kompozicijo.
nazaj na vrh strani >>
Zoltan Peter (Slovenija), korepetitor
Zoltan Peter je končal srednjo glasbeno šolo v Subotici pod vodstvom prof. Marije Sekelj, visokošolski študij pa je nadaljeval v razredu prof. Arba Valdma na Akademiji umetnosti v Novem Sadu. Študij klavirja je zaključil na Akademiji za glasbo v Ljubljani.Kot solist, komorni glasbenik in klavirski spremljevalec mnogih vrhunskih glasbenikov mlajše in starejše generacije je nastopal v Sloveniji in tujini. Gostoval je v Italiji, na Madžarskem in Hrvaškem, v Srbiji in Črni Gori, Makedoniji, v bivši Sovjetski zvezi, Nemčiji, Švici ter na festivalih sodobne glasbe v Zagrebu, Novem Sadu, Herceg Novem in Opatiji. Med drugimi je kot solist sodeloval s številnimi dirigenti: Igor Gjadrov, Simon Robinson, Berislav Skenderović, Elvira Huszar, Hermann Ostendarp, Guido Mancuzzi... Posnel je številne skladbe za RTV Slovenija, RTV Beograd, RTV Novi Sad in HRT ter sedem zgoščenk s solistično in komorno glasbo za Založbo kaset in plošč RTV Slovenija ter druge založbe. Kot vrhunski komorni glasbenik in klavirski spremljevalec z ogromnim repertoarjem pogosto sodeluje na domačih in mednarodnih mojstrskih tečajih ter tekmovanjih. Poleg koncertne in pedagoške dejavnosti vodi tudi seminarje za učence, učitelje klavirja in korepetitorje v Sloveniji in na tujem.
nazaj na vrh strani >>
Festival